2017,  Eurotrip2017,  Kolonia,  Niemcy

Kolonia, Niemcy – Mini EUROTRIP 2017

Na dobre pożegnaliśmy się już z naszą kreteńską przygodą! Gdy okazało się, że pod koniec sierpnia mamy jeszcze kilka wolnych dni oczywiście postanowiliśmy je wykorzystać na jakąś niedaleką podróż. Może kolejny Mini Eurotrip?? W tamtym roku całkiem fajnie nam to wyszło (odwiedziliśmy Węgry, Chorwację, Wenecję i Wyspę Burano). Planowaliśmy wypad do Wilna i Rygi, ostatecznie jednak pojechaliśmy w nieco innym kierunku – po ok 12 godzinnej podróży dotarliśmy do Kolonii w Niemczech. Stamtąd wybraliśmy się do Brukseli, Amsterdamu i Rotterdamu, ale o tym opowiem w kolejnych postach 😉 Nie była to nasza pierwsza wizyta w Kolonii. Byliśmy już w tym mieście dokładnie dwa lata temu. Podczas tamtej wizyty zwiedziliśmy o wiele więcej, niestety nasze zdjęcia się gdzieś zawieruszyły. W tym roku Kolonia służyła nam bardziej jako baza wypadowa 😉
Niemniej jednak oboje bardzo lubimy to miasto, więc zabieram Was na króciutki spacer po Kolonii 🙂

 

Kölner Dom – Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Maryii Panny w Kolonii

Kolonia to czwarte co do wielkości miasto Niemiec, położone nad Renem. Wizytówką Kolonii jest gotycka katedra Kölner Dom. Katedra powstawała w latach 1248 – 1880, czyli przez ponad 600lat! Całkowita powierzchnia wynosi 7000m2, długość 144m, szerokość 86m, a wysokość wież to ponad 157m. Katedra jest drugą co do wysokości gotycką budowlą sakralną na świecie i trzecią pod względem powierzchni. Od 1996 roku katedra znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Pomimo tego, że katedrę widziałam już wcześniej to tym razem zachwyciła mnie równie mocno, jak za pierwszym razem. Jest naprawdę niesamowita! Mogę patrzeć na nią z każdej strony, podchodzić bliżej, odchodzić dalej…. Z każdej perspektywy jest oszałamiająca!

 

 

 

 

 

 

Z dojazdem do katedry nie ma żadnego problemy – tuż obok znajduje się dworzec główny Köln Hbf.

 

KölnTriangle – Taras widokowy w Kolonii

Wjeżdżamy windą na 28piętro, jeszcze dwa pokonujemy schodami i jesteśmy na tarasie… I możemy podziwiać panoramę Kolonii 😉 Wstęp 3 euro, widoki warte wiele więcej!

 

 

 

 

 

 

Sam taras na pewno o wiele przyjemniejszy niż TV Tower w Berlinie, ale widoki ciężko mi porównać – dwa miejsca zupełnie do siebie niepodobne. W Kolonii na pewno znajdziemy więcej “zielonych” miejsc, natomiast Berlin wydaje mi się bardziej “uporządkowany” ;)) (zdjęcia z widokami z TV Tower do zobaczenia tutaj)
Warto wspomnieć, że KolnTriangle, nie jest jedynym punktem widokowym w Kolonii. Panoramę tego miasta możemy również podziwiać z wieży Katedry, nam niestety zabrakło już na to czasu ;).

 

 

 

Skulpturen Park

Zielonych miejsc w Kolonii jest naprawdę sporo, ale spacer w tym parku był dla nas prawdziwą przyjemnością, ponieważ byliśmy tam zupełnie sami. No prawie…. Towarzyszyło nam kilka śliczniutkich zajączków 😉

 

 

 

 

 

 

Flora und Botanischer Garten

W okolicach parku znajduje się ogród botaniczny Flora, najstarszy tego typu obiekt w Kolonii. To miejsce, w którym naprawdę można się zrelaksować.

 

Niestety, tym razem sił wystarczyło nam tylko na kilka atrakcji. Na pewno nie jest to jednak nasza ostatnia wizyta w Kolonii, więc pewnie jeszcze kiedyś pojawi się kolejny post na jej temat, mam nadzieję, że bardziej obszerny 🙂
Kolonia to piękne miasto. Bardzo atrakcyjne dla miłośników architektury, szczególnie sakralnych budowli, dla zwolenników miejskiego klimatu, ale i dla tych, którzy będąc w mieście lubią chwilę odpocząć w parku – jest ich tutaj naprawdę sporo 😉
A już wkrótce kilka słów o Brukseli!
Buziaki!

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *