2017,  Grecja,  Heraklion,  Kreta,  wakacje2017

Heraklion, Kreta, Grecja – wakacje 2017

Heraklion to największe miasto i jednocześnie ośrodek administracyjny Krety. Miasto zostało założone w 824 roku, jednak uważa się, że w tym miejscu pierwsze ślady osadnictwa pojawiły się już wcześniej.

Czytaliśmy nieco o Heraklionie, dużo przeciętnych opinii, mówiących, że nie ma tam nic ciekawego. No, ale jak zwykle, postanowiliśmy się sami o tym przekonać 🙂  Wizytę w Heraklionie rozpoczęlismy od portu.

 Stary port wenecki – nie robi aż takiego wrażenia jak ten w Chani, ale warto tu troszkę pospacerować
 Twierdza Koules
 Tutaj kiedyś mieściła się stocznia
 Klasztor św. Piotra i Pawła
Odchodzimy nieco od portu i włóczymy się po uliczkach Heraklionu. O ile w porcie było trochę osób, tak tutaj mam wrażenie, że jesteśmy zupełnie sami. Spotkaliśmy leniwie snującego się kota, a chwile później Greka niespiesznie wyprowadzającego psa i to było nasze jedyne towarzystwo.

 

Tutaj już zaczęło robić się nieco gwarniej.
 Cathedral of St. Minas
 Fontanna Morosini
 Municipal Gallery
 Heraklion Town Hall

 

 

 

 Agios Titos Church
Uwielbiałam oglądać te widoczki. Nawet ponad dwugodzinna droga nie było nudna!
Na Krecie jednak są też jakieś przystanki!  ??
Heraklion znajduje się ok 142 km od Chanii, 82km od Retimno i ok 123 km od naszego Kalyves. Pojechaliśmy tam autobusem, po wcześniej przejażdżce do Chanii, myśleliśmy, że nie są one nam już takie straszne.
Okazało się, że tym raz autobus nie odjeżdżał spod naszego hotelu, musieliśmy podreptać ok 2 km i znów znaleźć przystanek, jednak mieliśmy szczęście, bo po drodze spotkaliśmy Panią bileterkę, która wskazała nam drogę i od razu sprzedała bilety. Więcej przygód mieliśmy podczas drogi powrotnej. Kilka kilometrów za Heraklionem kierowca zaczął się z kimś kłócić, był mocno zdenerwowany, liczył osoby w autobusie, kilka razy się zatrzymywał i znów coś krzyczał. Oczywiście nie mieliśmy pojęcia o co chodzi, bo krzyczał po grecku. Mieliśmy tylko nadzieję, że jakoś wrócimy do Kalyves. Jakoś się udało 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *