2017,  Berlin,  Niemcy

Berlin, Niemcy – styczeń 2017

Ten rok nie jest dla nas tak obfity w wyjazdy jak 2016. Złożyło się na to kilka czynników – przygotowania do wesela, ciężki semestr na uczelni, przeprowadzka. Na szczęście przed nami jeszcze kilka miesięcy i mamy nadzieję, że uda nam się to zmienić.

Tymczasem przedstawiam Wam jedyne w tym roku zwiedzone przez nas miasto – Berlin.

 

Jakoś nigdy mnie tam nie ciągnęło, ale Niemcy to wielka miłość mojego męża, więc w końcu powiedziałam “OK, jedźmy!” I pojechaliśmy. Spędziliśmy cudowne dwa dni w Berlinie.
Pomimo tego, że był to styczeń, to pogoda naprawdę bardzo nam dopisała. Było lekko mroźnie, ale nie padało, nie wiało, a do tego bajecznie świeciło słońce. Ponadto byłam akurat w trakcie sesji i taki krótki wypad naprawdę bardzo mi się przydał. Chyba nawet troszkę się zakochałam w tym Berlinie… 🙂

 

Katedra w Berlinie

 

 

 

 

 

 

Pomniku Pomordowanych Żydów Europy

 

 

 

 

Brama Brandenburska

 

 

 

 

Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie
 
 
Checkpoint Charlie
East Side Gallery

 

Do Berlina pojechaliśmy oczywiście samochodem. Po Berlinie podróżowaliśmy metrem i kolejką. Nie wiem jak Wy, ale ja po prostu uwielbiam miasta, w których sieć komunikacji miejskiej jest dobrze rozwinięta.
Gdy mieszkałam w Londynie, byłam po prostu zachwycona moimi “podróżami” metrem, pociągami lub autobusami. I Berlin pod tym względem też skradł moje serce!

 

Widoki z TV Tower

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *