Panorama Paryża - punkty widokowe

by - maja 16, 2018

Kto mnie zna lub tutaj zagląda, ten wie, że najbardziej uwielbiam patrzeć na miasto z "ptasiej perspektywy" ;) Z góry widać najlepiej! Paryż oferuje wiele świetnych punktów widokowych, a panorama tego miasta jest naprawdę imponująca!

punkty widokowe
Wieża Eiffla

punkty widokowe

Wieża Eiffla poza tym, że jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Paryża, jest także najpopularniejszym miejscem, z którego można podziwiać panoramę tego miasta! 
To właśnie z widok rozciągający się z Wieży Eiffla naprawdę rzucił mnie na kolana... Jest to najpiękniejsza panorama jaką kiedykolwiek widziałam!

punkty widokowe paryża

panorama paryża

Wieża Eiffla -ceny, bilety, godziny otwarcia, wskazówki

Na wieżę możecie wjechać/wejść w godzinach 9:30-23:45. To nie błąd - na wieżę można także wejść po schodach! Oczywiście wejście jest nieco tańsze niż wjazd, a ceny biletów zależą także od tego, na który poziom wieży chcecie się dostać.
Wieża Eiffla oferuje 3 platformy widokowe, na wysokości: 57,63 m, 115,73 m i 276,13 m. 

Ceny biletów:
wjazd windą na II. piętro - 16 
wjazd windą na sam szczyt - 25 
wejście schodami na II. piętro - 10 
wejście schodami na II. piętro + wjazd windą na szczyt - 19 
Ceny dla osób w wieku 12-24 lata, a także dla dzieci w wieku 4-11 lat są odpowiednio niższe. Aktualne ceny możecie sprawdzić tutaj. Dzieci poniżej 4 roku życia - wstęp bezpłatny.

paryż nocą

Bilety można oczywiście kupić wcześniej online. My chcieliśmy je kupić na ok. miesiąc przez wyjazdem i biletów już nie było! Także albo szukajcie biletów wcześniej, albo (tak jak my) musicie wystać swoje w kolejce. ;)
W Paryżu byliśmy w okresie Świąt Wielkanocnych, w czwartek wieczorem wybraliśmy się pod wieżę, nie było żadnych problemów z wejściem - kolejek do kontroli bezpieczeństwa nie było w ogóle. Kolejki do kas biletowych były niewielkie, ale my byliśmy tak zmęczeni i głodni, że postanowiliśmy tutaj wrócić kolejnego dnia! Jakie było nasze zdziwienie, kiedy wróciliśmy w piątek i już przy wejściu powitały nas ogrooooomne kolejki do kontroli bezpieczeństwa, jeszcze większe kolejki do kas i samych wind. W kolejce do bramek stanęliśmy ok 21, na wieżę wjechaliśmy grubo po 23. I pomyśleć, że bez tłoku i czekania mogliśmy wjechać na wieżę dzień wcześniej.
Wierzcie mi lub nie, ale każdą minutę czekania, zimna i ścisku rekompensuje ten widok! Dla mnie jest on bezcenny.

panorama paryża wieża eiffla

wieża eiffla

panorama paryża

widok z wiezy eiffla

WAŻNE! O czym nikt mi nie powiedział, o czym nigdzie przed wyjazdem nie przeczytałam!
Znajdywałam jedynie informacje, że trzecia platforma wieży jest zabudowana, więc widoki możemy podziwiać jedynie przez szybę. Spędziliśmy tam dość dużo czasu, aby zrobić w miarę dobre zdjęcia, bez odbijających się świateł i ludzi iiiiii...... zauważyłam schodki na górę. TAK! Można po nich wejść na sam czubeczek wieży, bez szyb!! Moje szczęście w nieszczęściu, że zauważyłam to wejście w momencie kiedy zamykali już wieżę, jednak miła Pani pozwoliła mi zrobić szybko kilka zdjęć. Także jeśli wybieracie się na wieżę, to koniecznie skorzystajcie z tej możliwości wejścia na sam szczyt!

panorama paryża punkty widokowe

Może to przez to, że uwielbiam widoki na miasto z góry, może przez to, że kocham miasta nocą... ta panorama był dla mnie tak imponująca, że jestem przekonana, że jeśli kiedyś wrócę do Paryża to bez zastanowienia wybiorę się wieczorem na wieżę Eiffla raz jeszcze!


Łuk Triumfalny

atrakcje paryża

Łuk Triumfalny w Paryżu jest "zwieńczeniem" jednej z najpopularniejszych ulic świata -  Champs Élysées (Pola Elizejskie). Znajduje się na środku placu Charles de Gaulle, a z jego szczytu doskonale widać jak dookoła placu - we wszystkich kierunkach - rozciąga się 12 wielkich alei. 

punkty widokowe paryza

Łuk Triumfalny - ceny, bilety, godziny otwarcia, wskazówki

Na taras Łuku Triumfalnego można wejść w godzinach 10:00 - 22:30 (od kwietnia do września do godz. 23:00).
Cena biletu normalnego - 12 € (aktualne ceny biletów znajdziecie tutaj). Bilety kupiliśmy online, ale kolejki do kontroli bezpieczeństwa były całkiem spore. 
Aby dostać się pod Łuk Triumfalny należy skorzystać z przejścia podziemnego na Polach Elizejskich i Rue de la Grande-Armée, a na taras widokowy wchodzi się schodami.

atrakcje paryża

punkty widokowe paryżawidok z łuku triumfalnego

punkty paryża

punkty widokowe paryża
Galeries Lafayette 


Galeries Lafayette zachwycają nie tylko bogato zdobionym wnętrzem, ale także tarasem widokowym, z którego rozciąga się piękna panorama miasta.

Galeries Lafayette - godziny otwarcia, wskazówki

Galeria otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 20:00, w sobotę od 10:00 do 20:30, a w niedzielę od 11:00 do 19:00.
Na szczycie galerii znajduje się taras widokowy, wstęp jest bezpłatny!

punkty widokowe paryża

punkty widokowe paryża
Bazylika Sacré-Cœur 

panorama paryża

Bazylika znajduje się na szczycie wzgórza Montmartre. Z placu przed świątynią można (za darmo!) podziwiać malowniczą panoramę miasta. Do bazyliki prowadzą imponujące schody, jednak można też wjechać kolejką lub wejść ulicami Montmartre. 

punkty widokowe paryżaRoue de Paris - The Big Wheel

La Grande Roue de Paris o wysokości 65 metrów znajduje się na placu de la ConcordeTo już typowo turystyczna atrakcja, widoki bez porównania z tymi powyżej, ale jeśli ktoś lubi takie "przejażdżki" to polecam! My skorzystaliśmy z okazji, aby przepędzić mój paniczny strach przed tego rodzaju kołami... :D

atrakcje paryża


Cena biletu: 10 euro - normalny, 5 euro - ulgowy.
Uwaga - atrakcja zostanie zdemontowana 5 lipca 2018 roku!Pozostałe punkty widokowe Paryża:

 • Wieża Montparnasse (cena normalnego biletu - 17 €, więcej info tutaj),
 • Taras na Katedrze Notre-Dame (cena normalnego biletu 10 €, więcej info tutaj),
 • Centrum Pompidou (cena biletu 5 €, więcej info tutaj).
Lubicie oglądać świat z perspektywy z lotu ptaka? 
Z którego miejsca w Paryżu widoki podobają Wam się najbardziej?


pozdrawiam, kraszynka


You May Also Like

5 komentarze

 1. Mam nadzieje że uda mi się kiedyś odwiedzić Paryż:)


  Buziaki:*
  Zapraszam kochana na nowy post ze stylizacją:*
  WWW.KARYN.PL

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazwyczaj wchodzimy na wiele punktow widokowych, w Paryzu jednak wiekszosc odpuscilismy ze wzgledu na kolejki :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Paryż jest przepiękny zarówno w dzień jak i w nocy!! <3

  MERI WILD BLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę tych widoków, ale chciałam spytać o coś innego. W jaki sposób przechowujesz zdjęcia z podróŻy? W specjalnych albumach czy na dysku komputera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie zdjęcia przechowuję na dyskach, ale sporą część także wywołuję i przechowuję w albumach, często też w formie fotoksiążek :)

   Usuń