Test fotoksiążki od Saal Digital

by - października 14, 2017

Dzisiaj post dość nietypowy, bo o fotoksiążce. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam zdjęcia w wersji papierowej. Robię tysiące zdjęć i staram się wywołać jak najwięcej z nich. Zazwyczaj wklejam je do albumów, natomiast fotoksiążki zamawiam raczej jako prezenty dla bliskich. Dzięki Saal Digital mogłam zrobić prezent sama sobie! :)


Zaproszenie do skorzystania z możliwości testowania fotoksiążki od Saal Digital mignęło mi kilka dni temu na Instagramie. Nigdy wcześniej nie korzystałam z tego typu ofert, ale tym razem się skusiłam. Czy było warto? Oceńcie sami!
Testowanie fotoksiążki Saal Digital

Wystarczyło jedynie uzupełnić formularz na stronie producenta, a kilka chwil później otrzymałam kod o wartości 150 zł.
W tą kwotę może być wliczony koszt wysyłki lub jeśli wybierzemy droższą fotoksiążkę możemy po prostu dopłacić odpowiednią kwotę. Ja zamówiłam fotoksiążkę w cenie 150 zł, więc zapłaciłam jedynie za wysyłkę (błyskawiczną!).

Do wykonania projektu naszej fotoksiążki używamy programu Saal Design. Jak dla mnie jest to najlepsza aplikacja tego typu, z jaką miałam do czynienia. Jest prosta, przejrzysta, intuicyjna i mamy naprawdę wiele możliwości.

Na początek format, do wyboru mamy:
- 15 x 21 cm
- 19 x 19 cm
- 21 x 28 cm
- 28 x 19 cm
- 28 x 28 cm
- 42 x 28 cm

Następnie wybieramy rodzaj okładki, standardowa może być błyszcząca lub matowa. Ponadto możemy wybrać okładkę wykonaną z eko skóry bądź płótna, metaliczną lub emitującą drewno (wszystkie opcje w różnych wariantach kolorystycznych). Jednak za te cztery opcję trzeba dopłacić.
Dopłacić należy również jeśli zdecydujemy się na watowanie okładki, czyli wypełnienie jej 3 mm warstwą waty.
Zanim przejdziemy dalej wybieramy jeszcze rodzaj papieru oraz ilość stron. W standardowej wersji na naszej okładce znajduje się również kod kresowy (jak się okazało jest mikroskopijny) - na nasze życzenie (oraz za dodatkową opłatą) może zostać usunięty.

Zdecydowałam, że w fotoksiążce zamieszczę zdjęcia z naszych wakacji na Krecie. Średnio podobają mi się okładki przedstawiające krajobrazy (jakoś kojarzą mi się z zeszytami i moim gimnazjum :D), dlatego wybrałam takie zdjęcie (myślę, że efekt jest całkiem niezły):
No i przechodzimy już do "wklejenia" zdjęć w naszą fotoksiążkę.
Tutaj aplikacja proponuje nam również kilka rozwiązań, możemy wybrać:
- pusty projekt, bez propozycji układów, sami decydujemy o ilości zdjęć na stronie i ich formacie,
- fotoksiążkę one minute - dodajemy wszystkie zdjęcia jakie chcemy umieścić, a aplikacja sama tworzy projekt, na który później możemy nanieść zmiany,
- AutoLayout -  wybieramy zdjęcia, które mają znaleźć się na konkretnej stronie, a aplikacja zajmuje się resztą ;)
- rozmieszczenie zdjęcia na całej stronie.

Moja fotoksiążka to format 19 x 19 cm, 26 stron, okładka błyszcząca bez watowania. Podczas projektowania wybrałam pusty projekt i starałam się wykorzystać jak najwięcej dostępnych opcji układu zdjęć, abym ewentualnie na przyszłość mogła zdecydować co odpowiada mi najbardziej. Teraz już wiem, że był to dobry wybór, bo na pewno z usług Saal Digital skorzystam jeszcze nie jeden raz. :)

Wykonanie fotoksiążki spełniło moje oczekiwania, a nawet je przerosło! Nie spodziewałam się aż tak perfekcyjnego odwzorowania szczegółów na zdjęciach o naprawdę niewielkim formacie. Zdjęcia wyglądają idealnie. Papier jest gruby i solidny, świetnie przegląda się strony, naprawdę żałuję, że nie zdecydowałam się na więcej! :) Co mnie zaskoczyło to fakt, że pierwsza i ostatnia stron zdjęć znajdują się na wewnętrznej stronie okładki, jednak nie traktuję tego jako minus - po prostu nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim rozwiązaniem.


Ogromny plus za płaskie łączenie stron! Zdjęcia rozmieszczone na całej powierzchni nie tracą, efekt jest naprawdę zadowalający :)


Dodatkowy plus za naprawdę błyskawiczną realizację i wysyłkę! Zamówiłam fotoksiążkę 10.10, a odebrałam ją wczoraj, tj. 13.10! Jak dla mnie to naprawdę niesamowicie krótki czas realizacji, biorąc pod uwagę, że przesyłka jedzie do nas aż z Niemiec :)


Całość oceniam naprawdę wysoko, jest to najpiękniej wykonana fotoksiążka jaką dotychczas zamówiłam. Naprawdę warto skorzystać z ich usług. Ja na pewno zdecyduje się na foto obraz ze zdjęciem z naszego ślubu :)


A Wy? Korzystaliście z usług Saal Digital? Jak oceniacie??


You May Also Like

3 komentarze

  1. Piękna FotoKsiążka. Nie testowałam jeszcze Saal, ale powoli do tego się zabieram.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja korzystam z Cewe , od kilku lat montuję książki z wyjazdów i jestem zadowolony , choć to dość droga sprawa jeśli ktoś się rozpisze. Mam już opracowane schematy i wiem jak się poruszać po programie , więc pewnie z Saal nie skorzystam , ale warto wiedzieć , że istnieje konkurencja. Trzeba też pamiętać o Colorlandzie.
    pozdr
    bm

    OdpowiedzUsuń