Retimno, Kreta, Grecja - wakacje 2017

by - sierpnia 20, 2017

Retimno znajduje się mniej więcej w połowie drogi z Chani do Heraklionu, a od Kalyves ok. 42 km. Oczywiście pojechaliśmy autobusem, tym razem bez większych przygód :) Upał tego dnia był niemiłosierny, naprawdę ciężko było zwiedzać, a okazało się, że ze wszystkich dotychczas odwiedzonych przez nas miejsc na Krecie, Retimno zrobiło na nas największe wrażenie, więc jak tu nie zwiedzać? Może to właśnie przez ten upał ten dzień nie zakończył się dla mniej najlepiej. Wieczorem czułam się dość dziwnie, a kolejnego dnia obudziłam się tak słaba, że nie byłam w stanie wstać z łóżka. Straciłam caluśki dzień wakacji! Na szczęście dość szybko wróciłam do zdrowia, to najważniejsze 💛

Wracając jednak do tematu :) Retimno jak dla mnie to prawdziwa perełka Krety, jeśli chodzi o miasta, w których byliśmy :) Nie ma może zbyt wielu zabytków, ale i bez tego miasto jest bardzo urokliwe i klimatyczne.


 No i dotarliśmy do weneckiej fortecy. Naprawdę warto wydać te kilka euro i zobaczyć to na własne oczy, szczególnie te widoki na morze i miasto...cudo! :)


 Opuszczamy fortecę pełni pozytywnych wrażeń, teraz pora, by pochodzić po tych uroczych uliczkach...


 Brama wenecka


 Fontanna Rimondi
You May Also Like

0 komentarze