Berlin, Niemcy - styczeń 2017

by - lipca 25, 2017

Ten rok nie jest dla nas tak obfity w wyjazdy jak 2016. Złożyło się na to kilka czynników - przygotowania do wesela, ciężki semestr na uczelni, przeprowadzka. Na szczęście przed nami jeszcze kilka miesięcy i mamy nadzieję, że uda nam się to zmienić. 

Tymczasem przedstawiam Wam jedyne w tym roku zwiedzone przez nas miasto - Berlin.


Jakoś nigdy mnie tam nie ciągnęło, ale Niemcy to wielka miłość mojego męża, więc w końcu powiedziałam "OK, jedźmy!" I pojechaliśmy. Spędziliśmy cudowne dwa dni w Berlinie.
Pomimo tego, że był to styczeń, to pogoda naprawdę bardzo nam dopisała. Było lekko mroźnie, ale nie padało, nie wiało, a do tego bajecznie świeciło słońce. Ponadto byłam akurat w trakcie sesji i taki krótki wypad naprawdę bardzo mi się przydał. Chyba nawet troszkę się zakochałam w tym Berlinie... :)


Katedra w Berlinie

Pomniku Pomordowanych Żydów Europy
Brama Brandenburska
Gmach parlamentu Rzeszy w BerlinieCheckpoint Charlie
East Side GalleryDo Berlina pojechaliśmy oczywiście samochodem. Po Berlinie podróżowaliśmy metrem i kolejką. Nie wiem jak Wy, ale ja po prostu uwielbiam miasta, w których sieć komunikacji miejskiej jest dobrze rozwinięta. 
Gdy mieszkałam w Londynie, byłam po prostu zachwycona moimi "podróżami" metrem, pociągami lub autobusami. I Berlin pod tym względem też skradł moje serce!
Widoki z TV Tower


You May Also Like

0 komentarze